زیباترین گل‌های روی زمین

زیباترین گل‌های روی زمین

زیباترین گل‌های روی زمین

زیباترین گل‌های روی زمین

همه گل‌ها زیبا هست ند و سخت است که بخواهیم بگوییم کدام‌ها زیباترین اند. اما اگر نگاهی دقیق به گل‌ها بیاندازیم، می‌بینیم تعدادی از آنها چیزهای خاصی در ظاهرشان دارند که آنها را نسبت به بقیه خاص‌تر می‌کند.

این شما و این هم ۱۰ عدد از زیباترین گل‌های روی زمین!

۱۰- شکوفه‌های گیلاس

اگر تا به حال به یک باغ پر از شکوفه‌های گیلاس رفته باشید می‌دانید بهشت چگونه است!

شکوفه‌های گیلاس خبر رسیدن بهار را به ما می‌دهند. این گل‌های زیبا می‌توانند ۱۴ روز عمر کنند و در آخر به گیلاسی خوشمزه تبدیل شوند.

شکوفه‌های گیلاس در ژاپن نمادی خاص به شمار می‌روند و در فرهنگ این کشور معنی بخصوصی دارند. در ژاپن شکوفه‌های گیاه به مفهوم شروع دوباره و زیبایی زندگی هستند.

۹- گل پرنده بهشتی

اسم زیبای این گل به ظاهر غیر معمول و مسحور کننده‌اش می‌آید. این گل که امروزه در خیلی از جاهای دنیا یافت می‌شود در حقیقت بومی آفریقا است. به این گل که پرواز یک پرنده را تداعی می‌کند، گل اشتیاق هم می‌گویند. گل پرنده بهشتی سمبل بهشت است.

هر دانه گل پرنده بهشتی ۳ کاسبرگ زیبا و براق به رنگ نارنجی و ۳ کاسبرگ کوچکتر به رنگ آبی دارد.

۸- قلب خونین

می‌دانید شکل قلب نماد چیست، عشق. گیاهی را با تعداد زیادی قلب‌های صورتی آویزان تصور کنید، چه چیزی زیباتر از آن وجود دارد! این گیاه را در باغچه‌تان بکارید تا یکی از زیباترین گل‌های کره زمین را در خانه داشته باشید. این گیاه در ابتدای بهار گل می‌دهد و خاکی مرطوب و آب و هوای سرد را دوست دارد.

۷- گل کوکب

دلیل محبوبیت کوکب واریته‌های مختلف آن است که از لحاظ رنگ و اندازه گل با هم متفاوت هستند. کوکب ۴۲ گونه مختلف دارد!  گل کوکب را در سایز کوچک و بزرگ، از قطر ۵ سانتی متر تا ۵۰ سانتی متر، می‌توان یافت. همچنین گل کوکب به هر رنگی غیر از رنگ آبی یافت می‌شود.

۶- نیلوفر آبی

احتمالا ملکه گیاهان آبزی روی زمین است! می‌خواهید سورپرایز شوید؟! در دنیا ۷۰ گونه نیلوفر آبی وجود دارد! این گیاه تنها در برکه‌های کم عمق با آب بدون موج، آرام و تازه رشد می‌کنند. علاوه بر زیبایی، این گیاه نقش زیادی در مناسب کردن محیط زیست و دمای آب برای ماهی‌ها دارد. غیر از گل‌های زیبایش، برگ‌ها بزرگ و براقی که روی سطح آب تولید می‌کند هم دیدنی است.

۵- گازانیا

این گل مانند خورشید می ماند! گازانیا که بومی آفریقا است را با نام گل گنج هم می‌شناسند. گازانیا در جایی که بتواند آفتاب مستقیم داشته باشد به خوبی رشد خواهد کرد. اگر این گیاه را در باغچه بکارید از تابستان تا پاییز گل خواهد داشت. در روزهایی که درجه حرارت هوا پایین است و آفتاب مستقیم وجود ندارد، گل‌های گیاه باز نخواهند شد.

۴- لوتوس

لوتوس یکی دیگر از گل‌های آبی بی‌نظیر است که در برکه‌هایی با عمق کم و آب گل آلود رشد می‌کند. لوتوس نمی‌تواند در آب و هوای سرد دوام بیاورد و برای رشد سالم به آفتاب مستقیم نیاز دارد. این گل که به نور حساس است با درآمدن آفتاب در صبح باز شده و در شب می‌بندد. هم گل‌ها و هم برگ‌های این گیاه بر روی آب باز می‌شوند و در سطح آن قرار می‌گیرند. هر گل این گیاه می‌تواند تا ۲۰ سانتی متر هم قطر داشته باشد.

۳- لاله

ما ایرانی‌ها با دیدن لاله با یاد نوروز می‌افتیم. این گل نوروزی واریته‌های مختلفی دارد و آنقدر متنوع هستند که پاسخگوی هر سلیقه‌ای باشند. گل لاله بیش از ۳۰۰۰ واریته از ۱۵۰ گونه مختلف دارد! این تنوع زیاد باعث محبوبیت آن و افزایش روز افزون کاشت لاله شده.

این گل کاسه‌ای زیبا در هر شکل و رنگی به غیر از آبی خالص یافت می‌شود. معمولا هر شاخه لاله یک گل دارد، اما واریته‌هایی هم هستند که روی هر شاخه آنها بیش از یک گل وجود دارد!

 

 

 

۲- ارکیده

بدون شک یکی از باشکوه‌ترین و لوکس‌ترین گل‌های روی زمین است. ارکیده بیش از ۲۵۰۰۰ گونه شناخته شده دارد و به همین دلیل یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌های گیاهان گل دهنده بر کره زمین است. با این حال هر گونه آن منحصر به فرد است.

بعضی گونه‌های ارکیده گل‌هایی دقیقا شبیه به گیاهان دیگر و یا گونه‌هایی از حیوانات دارند! برای مثال “ارکیده زنبور عسل” ظاهری دقیقا شبیه به یک زنبور عسل ماده دارد! این ظاهر عجیب به گرده افشانی گیاه توسط زنبورهای نر کمک می‌کند.

۱- رز

سلطان گل‌ها! گل رز از نظر اکثریت زیباترین گل روی زمین است. انسان از ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح شروع به کاشت گل رز کرد. این گیاه زیبا و خوش عطر چنین سابقه دیرینه‌ای با ما دارد. رز نماد عشق، افتخار، ایمان، زیبایی و شهوت و اشتیاق است. گل رز بیش از ۱۰۰ گونه دارد و به رنگ‌های مختلفی یافت می‌شود. رنگ سیاه و آبی خالص در رز مشاهده نمی‌شود اما می‌توان به کمک روش‌هایی بعد از چیدن گل از شاخه این رنگ‌ها را در آن به وجود آورد.

خاص‌ترین رنگ رز که محبوبیتی جهانی دارد رنگ قرمز آن است که نماد عشق واقعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *